Google'ın kurucularının yaptığı açıklamaya göre;
Artık Google, Alphabet adında bir şirkete bağlandı. 

Kısacası bahsetmek gerekirse;
Google ilk kurulduğu yıllarda sadece arama motoru hizmeti vermekteydi. Fakat geçen yıllar ile birlikte YouTube, Chrome, Android, Google Maps, Adsense, Adwords gibi birçok alanda başarılı bir şekilde etkin olamaya devam etti. Tüm bu ve daha fazla hizmeti tek çatı altında toplama fikri ALPHABET ile hayata geçti. Böylece yönetmek ve gelişmek daha profesyonelce olacaktır.

Google'ın verdiği hizmetlerin tümü artık ALPHABET'e bağlandı ve daha fazlası olacağının sinyali de verilmiş oldu. Peki nasıl daha fazlası olacağı fikrine kapıldık?

Alphabet'in Türkçe karşılığı Alfabe dir ve yaptıkları açıklamada bize ipucu olarak "Alfabe'deki G harfi Google için" diye bir cümle geçiyor. Bu demek oluyor ki Alfabedeki diğer harfler içinde projeleri mevcut veya olacak, en azından hedefleri bu sanırım. Y harfi YouTube, C harfi Chrome gibi...

Larry ve Sergey Google'ın artık ALPHABET'e bağlı küçük bir şirket olduğundan bahsettiler bu da daha büyük işlerin habercisidir.

Bu haber açıkcası bizi çok heyecanlandırdı. SEO konusunda da bazı iyileştirmelerin yapılacağı aşikar ileriki dönemlerde. Bizlerde yeni başlayan bu süreci yakından takip edip hazırlıklarımızı yapmaya gayret edeceğiz.

İzmir web tasarım ve SEO ajansı Fikir360 olarak bu güncel konuyu gündeme taşımak ve meslektaşlarımızı bilgilendirmek istedik. Bizimde çok merak ettiğimiz konu ise ALFABE'nin diğer harflerinin hangi hizmeti ve neyi temsil edeceği...

Anladığımız kadarıyla Google devede kulak olacak ALPHABET'in bünyesinde!

Proje Gelişim Süreci